Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Przedszkole w Karczmiskach

Wyjazd do Kina Sybilla na spektakl teatralny pt. „Rumcajs”

Utworzono dnia 17.05.2023

W czwartek 11 maja 2023r. dzieci starsze z naszego przedszkola wyjechały do Kina Sybilla w Puławach na spektakl teatralny pt. „Rumcajs”, zorganizowany przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Aktorzy teatru w ciekawy sposób przedstawili dzieciom jedną z bajek ich rodziców lub nawet dziadków. W opowieści tej jasno i czytelnie ukazano wartości wychowawczo-edukacyjne, podbudowane głębokim morałem.

Akcja spektaklu działa się w Rzacholeckim Lesie, niedaleko Jiczyna, w którym mieszkał rozbójnik Rumcajs z żoną Hanką i niesfornym synem Cypiskiem. Aktorzy wraz z Rumcajsem i Hanką na czele zabrali dzieci w ekscytującą podróż w głąb Rzacholeckiego lasu. Celem wyprawy było odnalezienie, porwanego przez pajęczycę, synka Cypiska oraz rozprawienie się ze złem czyhającym w ciemnym borze. Zbójecka rodzina napotkała na swej drodze wiele zwierząt, m.in. niedźwiedzia, ptaki czyżyki, nimfy wodne i słynną groźną pajęczycę z dziećmi. Małżeństwo chętnie służyło pomocą tym napotkanym bohaterom. Na szczęście udało się odnaleźć i uwolnić Cypiska oraz zapobiec planom księcia, który chciał zniszczyć las, by przeprowadzić rurociąg od magicznego źródełka do swojego zamku.

W baśniowy, humorystyczny i magiczny sposób dzieci poznały cenne wartości, jak: dobroć, sprawiedliwość, lojalność, rodzina, poszanowanie godności ludzkiej, poszanowanie natury i życie w harmonii z przyrodą. Przedszkolaki w pozytywnym i radosnym nastroju powróciły do przedszkola.

Emilia Chołody

Fotorelacja

Utworzono dnia 17.05.2023, 14:17