Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Przedszkole w Karczmiskach

KOŁA ZAINTERESOWAŃ

Utworzono dnia 03.04.2018

Zajęcia  dodatkowe prowadzone na terenie przedszkola 2017-2018

Koło przyrodnicze – prowadząca pani Anna Szychowska. Zajęcia dodatkowe w ramach kółka przyrodniczego odbywają się raz w tygodniu i są skierowane do dzieci wykazujących zainteresowanie  przyrodą oraz kształtowaniem w nich postaw ekologicznych. Działania dzieci oparte  są na szeroko rozumianej aktywności, gdzie dziecko ma możliwość szukać, badać, eksperymentować, obserwować, zbierać i „klasyfikować” przyrodę. Dzięki takim działaniom dziecko w wieku przedszkolnym ma szanse w pełni poznać świat.

Koło sportowe- prowadząca pani Anna Kubiś. Zajęcia w ramach koła sportowego odbywają się raz w tygodniu i są skierowane do dzieci wykazujących zainteresowanie aktywnym trybem życia. W ramach koła realizowane są następujące cele: kształtowanie prawidłowej postawy ciała,  kształtowanie takich cech jak: motoryka, szybkość, gibkość, zwinność oraz koordynacja ruchowa, uświadomienie dzieciom korzyści z aktywności ruchowej.

Koło logopedyczne – prowadząca pani Bożena Walczyk. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w grupie 3-4 latków w Głusku. Dzieci podczas zajęć podnoszą swoją sprawność narządów artykulacyjnych i doskonalą wymowę głosek już wywołanych poprzez szereg ćwiczeń dostosowanych do ich możliwości i umiejętności. Podczas zajęć dzieci wykonują ćwiczenia oddechowe, głosowe, fonacyjne, słuchowe, pamięci słownej.

Koło badawcze- prowadząca pani Dorota Adamczyk. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i uczestniczą w nich dzieci chętne. Zajęcia oparte są głównie na zabawach badawczych, eksperymentach z użyciem prostych ogólnodostępnych rekwizytów. Zajęcia mają na celu rozbudzać ciekawość dzieci otoczeniem, pobudzać do aktywności, uczyć obserwować, zwracać uwagę na istotne szczegóły, motywować do myślenia.

Koło plastyczne- prowadząca pani Małgorzata Walencik. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w grupie dzieci 6 letnich. Celem zajęć plastycznych jest kształtowanie i rozwijanie indywidualnych zdolności plastycznych dzieci, poznanie różnych technik plastycznych, eksperymentowanie z wykorzystaniem różnorodnego materiału plastycznego, usprawnianie koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz sprawności manualnych.

Koło plastyczne „Cztery pory roku z orgiami płaskiego”- prowadząca pani Inga Kobiałka. Zajęcia odbywają się z dziećmi 4-5 letnimi raz w tygodniu. Origami jest ciekawą metodą, narzędziem wspierającym rozwój dziecka, pobudza układ nerwowy integrując w czasie składania papieru pracę obu półkul mózgowych. Dzięki temu dziecko odbiera wrażenia angażując wszystkie możliwe  zmysły. Zajęcia  koła mają za  zadanie rozwijać, kształtować odkrywać talenty , zdolności i zainteresowanie przedszkolaków.

 

Koło plastyczne-prowadząca pani Anna Witczak Słotwiny. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w grupie 4-5-6 laków. Głównymi założeniami kółka jest wspieranie dzieci w rozwijaniu uzdolnień oraz kształtowaniu czynności intelektualnych potrzebnych w codziennych sytuacjach i dalszej edukacji , jak również wprowadzenie dzieci w świat wartości estetycznych i rozwijanie umiejętności wypowiadania się przez muzykę i sztuki plastyczne.

Koło plastyczne- prowadząca  pani Anna Tracz. Zajęcia odbywają się w grupach 4-5 laków i 6 latków. Głównym celem jest rozwijanie zainteresowań plastycznych, doskonalenie sprawności manualnych , rozwijanie wyobraźni budzenie wiary we własne możliwości, zdobywanie nowych umiejętności podczas wykonywania różnorodnych  prac plastycznych.  

Koło taneczne- prowadząca pani Agnieszka Olszowa. Zajęcia odbywają się dla dzieci chętnych raz w tygodniu. Główne cele i założenia zajęć to: zaspokajanie naturalnej potrzeby ruchu, kształtowanie prawidłowej postawy ciała, poczucia rytmu, rozwijanie słuchu muzycznego i muzykalności dzieci, przygotowanie dzieci do publicznych występów. Zajęcia tego rodzaju pozwalają ujawnić inicjatywę, kreatywność, aktywność  i samodzielność dzieci. Taniec wyrabia w dziecku umiejętność skupiania uwagi, szybkiej orientacji , uczy przestrzegać ładu i porządku.