Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Przedszkole w Karczmiskach

Wojewódzki Festiwal Tańca "Taneczne Opowieści" 2023 Przedszkola w Karczmiskach

Utworzono dnia 24.04.2023

W dniu 22 kwietnia 2023 roku w Karczmiskach odbyła się kolejna edycja Wojewódzkiego Festiwalu Tańca pt. "Taneczne opowieści", podczas której przedszkolaki z wielu placówek naszego województwa zaprezentowały swoje umiejętności taneczne. Dekoracja, wspaniała muzyka i profesjonalnie przygotowane występy przeniosły nas w magiczny świat tańca.

Imprezę zorganizował Zespół Szkół w Karczmiskach - Przedszkole w Karczmiskach. Natomiast nad jego organizacją i przebiegiem czuwała prowadząca festiwal Pani Agnieszka Olszowa. Honorowy patronat konkursu objęli: Wójt Gminy Karczmiska Janusz Goliszek, Wspólnota Opolska oraz Lubelski Kurator Oświaty. W imieniu ogranizatorów Festiwal otworzyła oraz powitała wszystkich uczestników i zaproszonych gości Pani Joanna Brzozowska-Samolej – Wicedyrektor ds. Przedszkola w Karczmiskach, życząc zgromadzonym dobrej zabawy i pozytywnych wrażeń.

Pod kierownictwem swych opiekunów uczestnicy zaprezentowali swoje talenty w kategoriach wiekowych: 4-latki, 5-latki, 6-latki oraz kategorii solo.

Na scenie festiwalu zaprezentowało się 265 uczestników. W konkursie wzięło udział 215 dzieci w wieku od 4 do 6 lat z wielu lubelskich placówek, m.in:

 1. Szkoły Podstawowej im. H.Sienkiewicza w Kowali

 2. Zespołu Szkół Publicznych w Zagłobie

 3. Przedszkola Samorządowego w Jastkowie

 4. Przedszkola przy Szkole Podstawowej im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie

 5. Szkoły Podstawowej w Skokowie

 6. Szkoły Podstawowej im. J. Kochanowskiego w Poniatowej Kolonii

 7. Przedszkola Kolorowe Kredki z Nałęczowa

 8. Przedszkola Kolorowe Kredki z Garbowa

 9. Miejskiego Przedszkola Nr 15 w Puławach

 10. Zespołu Szkół w Karczmiskach – Przedszkola w Karczmiskach.

Natomiast gościnnie z profesjonalnymi pokazami tanecznymi wystąpiło 50 osób. Były to grupy taneczne prowadzone przez młode, ambitne trenerki tańca, które jednocześnie pełniły rolę jury:

 1. Studio Tańca GRAWITAN Lublin – Aleksandra Olszowa

 2. Mili ART. Opole Lubelskie – Milena Mirosław

 3. Studio Tańca Balans Niedrzwica Duża – Weronika Wójtowicz.

Nie sposób pominąć debiutanckiego występu grupy 3-latków z Przedszkola w Karczmiskach. Był to ich pierwszy odważny i emocjonujący występ przed tak liczną publicznością, za co otrzymali ogromne brawa i upominki.

Tuż przed ogłoszeniem wyników Dyrektor Zespołu Szkół w Karczmiskach Pan Piotr Długosz wręczył dyplomy i podziękowania organizatorom konkursu i instruktorom przygotowującym dzieci. Szczególne podziękowania skierował także do jury, w skład którego wchodziła: Pani Aleksandra Olszowa, Pani Milena Mirosław oraz Pani Weronika Wójtowicz. Jury miało bowiem niełatwy orzech do zgryzienia, wyłaniając zwycięzców konkursu.

Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu:

Kategoria 6-latki

I miejsce:

Kolorowe Kredki Nałęczów (Bałkanica)

Kowala (Taneczne opowieści do piosenki Ed Sheeran „Perfekt”)

Wojciechów (Don't you worry)

II miejsce:

Karczmiska (Krakowiak)

Skoków (Hip- Hop)

III miejsce:

Garbów (Tango piraci z Karaibów)

Puławy (Reksiowa Zumba)

Kategoria 5-latki

I miejsce : Zagłoba (Szalone minionki)

II miejsce: Karczmiska (Piraci z Karaibów)

III miejsce: Poniatowa – Kolonia ( Sofia Alvaro Soler)

Kategoria 4 latki

I miejsce: Karczmiska (Taniec Krasnoludków)

II miejsce: Kowala (Powitanie wiosny)

III miejsce: Jastków (O mnie się nie martw)

Kategoria solo

I miejsce: Jagna Skotarczak (mix taniec towarzyski)

Dyrekcja Zespołu Szkół w Karczmiskach przy dźwiękach finałowych fanfar uroczyście rozdała nagrody, dyplomy i medale uczestnikom zajmującym miejsca na podium.

Na zakończenie imprezy przedstawiciel Gminy Karczmiska Pan Zenon Rodzik złożył gratulacje i podziękowania uczestnikom oraz ich instruktorom, a także wszystkim tym, którzy przyczynili się do przeprowadzenia tak ważnej imprezy dla naszej społeczności, m.in: współorganizatorom festiwalu, sponsorom i rodzicom. Następnie prowadząca festiwal Pani Agnieszka Olszowa podziękowała sponsorom, którzy odegrali bardzo ważną rolę ponieważ, dzięki nim każdy uczestnik festiwalu wyszedł z nagrodą rzeczową. Szczególne podziękowania otrzymała także Rada Rodziców Przedszkola w Karczmiskach za zorganizowanie kawiarenki, w której można było kupić ciasto, frytki, hot-dogi oraz napoje.

Z inicjatywą pomocy w organizacji imprezy zgłosiło się również Koło Gospodyń Wiejskich „Bez Granic” z Karczmisk. Panie przygotowały poczęstunek dla zaproszonych gości, za co im serdecznie dziękujemy.

Wszystkie grupy biorące udział w festiwalu zachwyciły nas swymi występami, oszałamiającymi talentami oraz pięknymi kolorowymi strojami, dopasowanymi do repertuaru muzycznego. Najważniejsza była dobra zabawa, której w Karczmiskach tego dnia nie zabrakło. Festiwal Tańca radośnie zakończyliśmy wspólnym tańcem oraz sesją fotograficzną.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

Zapraszamy na kolejną edycję Festiwalu Tańca przedszkolaków w przyszłym roku.

Emilia Chołody

 

Fotorelacja

Utworzono dnia 24.04.2023, 20:19