Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Przedszkole w Karczmiskach

Spotkanie ze strażakami

Utworzono dnia 27.06.2024

Dnia 20 czerwca 2024 r. w ramach Akcji Bezpieczne Wakacje odwiedzili nasze przedszkole strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Karczmiskach: Krzysztof Karaś i Konrad Piłat. Spotkanie ze strażakami to doskonała okazja do edukacji dzieci na temat bezpieczeństwa i pracy służb ratunkowych. To wydarzenie było bardzo pouczające i ekscytujące dla dzieci.  Strażacy przedstawili charakter swojej pracy. Panowie przekazali także dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa, takie jak; co robić w przypadku ataku psa, zademonstrowali pozycję bezpieczną "żółwika", powiedzieli przedszkolakom jak należy się zachować podczas pobytu nad wodą, co robić w razie pożaru oraz przypomnieli numery alarmowe, na które należy dzwonić w sytuacji zagrożenia życia. Kolejnym punktem spotkania była demonstracja sprzętu i wyposażenia wozu strażackiego, który dzieci mogły obejrzeć z każdej strony. Potem nastąpił pokaz użycia armatki wodnej. Na zakończenie dzieci otrzymały słodycze. Dzięki temu spotkaniu dzieci nauczyły się podstawowych zasad bezpieczeństwa , co może pomóc im w uniknięciu niebezpiecznych sytuacji oraz odpowiednim reagowaniu na zagrożenia. 

Spotkania ze strażakami budują zaufanie do służb ratunkowych i uczą dzieci, że mogą liczyć na ich pomoc w razie potrzeby. Z pewnością było to wartościowe doświadczenie, które łączyło ze sobą edukację i zabawę. Dzieci dowiedziały się mądrych rzeczy na temat bezpieczeństwa i miały okazję bezpośrednio poznać ludzi, którzy dbają o ich bezpieczeństwo na codzień. Dzięki temu spotkaniu przedszkolaki mogą lepiej zrozumieć rolę strażaków i nauczyć się jak należy zachować się w sytuacjach awaryjnych. 
Serdecznie dziękujemy panu Krzysztofowi Karasiowi i Konradowi Piłatowi za miłe spotkanie, pokaz sprzętu strażackiego i przekazanie wartościowej wiedzy na temat zasad bezpieczeństwa. 
 
Emilia Chołody

Fotorelacja

Utworzono dnia 27.06.2024, 05:54